SHOQERIA "TETAJ TRAVEL" GUITE TURISTIKE

Numri i njoftimit: 10058 | Postuar në: 15.07.2014, 09:01
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: I negociueshëm

Kategoria Turizëm, Pushime, Biletat, Udhëtimet / Agjensi udhëtimi

Lloji i njoftimit: Shitet


SHOQERIA “TETAJ TREVEL”SHPK-ME ADRESE RRUGA “NJAZI MEKA”NGJITUR ME SHKOLLEN “BAJRAM CURRI” LICENSUER DHE ME PERVOJE 10 VJEÇARE ORGANIZON GUITE TURISTIKE .
TANI NE MREKULLITE E VALBONES.
Programi i Guides

Dita e pare
Nisja ne oren 6 te mengjesit nga Tirana. Ne rrugen e Kombit -Gjakove-Tropoje-B.Curri-Valbone. Gjate rruges kemi mundesine te shijojme bukurine e natyres, qe i ka dhuruar zoti Alpeve te Shqiperise.
Dita e dyte
Pas mengjesit do te vazhdojme guiden tone, per tek "Fusha e Gjese", (keshtu quhet nga vendasit), vendi, ku eshte dhe fundi i rruges, qe mund te pershkoje mikrobuzi. Nga aty, do te vazhdojme ecjen deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Pas kesaj, do te kthehemi tek fusha e gjese, nga ku dhe do te nisemi per ne Prizren. Dreka do te hahet ne natyre gjate guides. Pas drekes do te marrim rrugen e kthimit per ne Tirane. Kete here, kthimi do te jete nga rruga e "Kombit", keshtu qe, na jepet mundesia te vizitojme dhe qytetin e Gjakoves dhe te Prizrenit. Mberritja ne Tirane do te jete nga darka.

Menuja e ushqimit
M E N GJ E S I
Veze te skuqura, ose te ziera, sipas dëshires.
Djath, gjalp, mjalt, sipas deshires.
Çaj mali, qumesht i fresket, lëngje frutash. Kafe turke
D R E K A
Sallat, sipas stines, djath fshati.
Fli (byrek ose petanik) e shoqeruar me mish qingji, keci, vici.
Dhalle ose kos të fresket, sipas dëshires.

D A R K A
Sallatë sipas stines, djath fshati. Gjellet tardicionale te zones.
Petulla. Kos të fresket.
Shenim: Kjo menu i perket një personi të vetem, (mund të kemi edhe ndryshime sipas dëshirës së vizitorve). Pijet alkolike dhe kafeja ekspres, nuk perfshihen ne kete kosto. Ato mund te merren me vete ose te porositen aty kundrejt nje pagese.
KESHILLA
Ju keshillojme qe, per nje guid te tille, duhet te marrim me vete veshje sportive dhe atlete, duke pasur parasysh qe, e gjithe guida behet ne zone te veshtire malore. Te mos harrojme dhe nje xhakete ose dicka tjeter, per ne darke, pasi eshte me fresk.
VIZITONI VALBONEN DHE SE SHPEJTI GUITE DIMERORE DHE NE CURRAJ EPERM

 Tiranë

Dërgo E-mail

 NDUE ZEFI