1 / 6
Fiat 500 1.3 MultiJet 2009 - Lounge
5.300 €
Со вклучен ДДВ
5.500 €
24.01.2022 10:32

Аеродром / Скопје

Марка:

Fiat

Модел:

500

Година:

2009

Гориво:

Дизел

Километри:

120000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Maли градски

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

06.2022

Сила на моторот:

55 kw / 75 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Од опрема поседува:
клима, Bluetooth и (Blue & Me) конекција со smart телефон, USB конекција, CD/MP3 player, 15’’ алуминиумски фелни со нови 4-сезонски пневматици како и летни пневматици, Hands free систем, Windows систем со гласовни команди, ABS, серво волан и Сity mode, хромирани украсни лајсни, сончев/панорама кров, електрика за подесување на ретровизори и фарови, мултифункционален кожен волан, висински/длабочински подесувања на волан и седишта, опрема за возење при услови на магла, електрика на стакла, прегради во панелите на вратите, деллива задна клупа, комфорни седишта, можност за ограничување на максимална брзина, централна брава како и систем за автоматско самозатворање, x7 воздушни перничиња, менувач со 5-то степена рачна трансмисија со хромирани детали, board computer, 2 оригинални клучеви, резервно тркало со стандардна големина и комплет фабрички сет со алат, дигалка итн.
Неодамна заменети комплет ламела, акумулатор, ланче, буфери и амортизери, филтри. Возилото е во одлична состојба, регистрирано до Јуни 2022 со минимална потрошувачка, одлично за возење во градски услови.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Благоја
Потврден огласувач
071454561
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам