Цела Македонија
                   
6834 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Чешка фирма вработува шофери со Ц+Е

Ceska firma bara vozaci so C+E kategorija so profesionalno iskustvo n...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

Барам возачи за возење Словенија-Грција

Ормар Транс Бугарија Барам возачи за возење на релација Словенија ...


1 €
или предлог цена
Петровец / Скопје

Нудам работа

09 јун 11:25Промовирано

Пекара Ваташа Пинтија - Хигиеничар/ка

Пекара Ваташа Пинтија има хитно потреба од хигиеничарка! Се работи са...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

Kozmeticar Козметичар

Вработуваме Козметичар (изработка на нокти и депилација) и Фризер. ...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 20:22Nail artist НОКТИ

Вработуваме девојка за изработка на нокти Сите заинтересирани инфо н...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 20:22Sofer so BG dokumenti

Se bara sofer so BG dokumenti, za relacija Svedska-Germanija-Benelux,...


75 €
или предлог цена
Денес 19:47Baram rabota za vozac c kategorija Strumica

Baram rabota za vozac imam c kategorija grad Strumica 078/312-030


1 €
или предлог цена
Струмица

Барам работа

Денес 19:14  НОВ ОГЛАС

Baram vozac so C kategorija

Baram vozac so C kategorija za vozenje od Skopje za nis Makedonija so...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 19:08Referent za prodazba

Se bara referent za prodazba vo butik za obuvki vo blizina na gradski...


20.990 €
или предлог цена
Денес 18:35СЕ БАРА ПРИДРУЖНИЧКА

veljanovskifilip@yahoo.com pisete na mail za poveke info


1.000.000 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 18:04Socijalna ustanova

Ima potreba od medicinska sestra I neguvatel 078 265 815


По Договор
или предлог цена
Сопиште / Скопје

Нудам работа

Денес 18:03Работник за во Отпад

Потребен е работник за работа во отпад за старо железо, за подетални ...


По Договор
или предлог цена
- 100 % Попуст
800 МКД
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 17:33VRABOTUVANJE

Firma za mebel ima potreba od kvalifikuvani rabotnici so iskustvo: -...


500 €
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Денес 17:27gostilnica vo kapistec ima potreba od kelner

gostilnica vo Kapistec ima potreba od dva kelneri/ki so i bez iskustv...


900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 17:15Se bara personal

Se bara kuvar i pomosnik vo kujna 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
Денес 17:13imame potreba od pica majstor

Gostilnica vo Kapistec ima potreba od PICA MAJSTOR.Prijaveni,topol ob...


1.200 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 17:09Sofer so 20-godisno iskustvo bara rabota

Baram rabota za vozac vo 2-ka vo megjunaroden transport. imam Slove...


По Договор
или предлог цена
Куманово

Барам работа

Денес 16:30GRAND BURGER 2 NA RUZVELTOVA VRABOTUVA

GRAND BURGER 2 со локација на Рузвелтова , ИМА ПОДРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ ...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 16:08Такси Возач

Tакси Компанија Фарфалла бара возачи за работа. Најповолни услови ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 15:56rabota za soferi

Baram sofer so C i E kategorija , so makedonski dokumenti za rabota v...


1 €
или предлог цена
Студеничани / Скопје

Нудам работа

Денес 15:16Potrebna sekretarka

Srpski poznat biznismen sega vo skopje bara licna sekretarka platen s...


800 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 15:16  НОВ ОГЛАС

Шивачка со искуство

Модното студио PAPILLON бара шивачка со искуство за работа во своето ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 15:13Se bara Vozac so iskustvo so C za vnatresen i nadvo transort

Se baraar Vozaci so iskustvo za nadvoresen transport - C kategorija...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 15:03Barame kelnerki za rabota vo legendaren skopski bar koj povt

Barame kelnerki za rabota vo nov Kafe Bar vo stariot T. C. Kapishtec ...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:59Avto servis ima potreba od Avtomehanicar

Avto Servis Kar-X Auto ima potreba od avtomehanicari so i bes iskustv...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 14:39zavaruvaci so alumin

firma Ramani Group Ag Kumanovo,nudi rabota na majstori koi znaat i im...


600 €
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Денес 14:25CITY LOGISTIC GROUP BARA RABOTNICI ZA OBEZBEDUVANJE

Renomirana agencija za obezbeduvanje City Logistic Group, poradi zgol...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:07Se bara vodovodzija i pomosnik

Firma za izvedba na vodovod od Skopje, bara vodoinstalator i pomosnik...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:57Компанија за водовод од Скопје бара работник

Компанија за водовод од Скопје бара работник од оваа област за работа...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:57Ресторан Антица има потреба од работници

Се бараат салатери шанкери и келнери Тел. за контакт: 078/445-413


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:50se bara iskusen i odgovoren sofer za MK - EU

Sofer koj e ISKUSEN vo megunaroden transport i ODGOVOREN, se vozi m...


1 €
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Денес 13:49Vrabotuvanje na soferi (C+E kategorija) i dobivanje na green

Limitless Solutions заедно со нашите партнери Visa Solutions од САД В...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:44Vrabotuvanje na soferi (C+E kategorija) + green card

Limitless Solutions заедно со нашите партнери Visa Solutions од САД В...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:44DISPECER ZA USA MARKET

Transportna firma ima potreba od dispeceri za flatbed potrebno e min...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:40Baram higienicarka ipomosnicka za vo kujna

baram higienicarka i pomosnicka za vo kujna vo novo lisice javetese i...


15.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:27BARAM KELNERKA

BARAM KELNERKA za vo restoran vo novo lisice pisete na viber ili jav...


15.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:26Negovatel/ka

Приватна установа за социјална заштита на стари лица - Сонце има потр...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:17Vozac so B C E D

Baram rabota kako vozac na avtobus kamion imam iskustvo okolu 20 godi...


6 МКД
или предлог цена
Куманово

Барам работа

Денес 13:05Avto Servis Ima Potreba Od Avto Mehanicar Ili Pomosnik

Avto Servis Od Skopje Ima Potreba od Avto Mehanicar Ili Pomosnik Koj ...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:03VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


25.000 МКД
или предлог цена
Денес 13:00Rabota vo slatkara i od doma

Se barat lica za rabota vo slatkara i od doma pakuvaci i soferi za di...


1.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Жена за чување на дете

Барам жена за: - чување на две деца 3 и 8 години(земање од градинка/...


1 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Vozaci so C i E kategorija za megjunarodna kompanija

Meѓународна компанија за Транспорт и Дистрибуција со повеќе од 20 год...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Страна 1 од 171

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам