Krevate terapeutik NM-5000E

Numri i njoftimit: 14075 | Postuar në: 17.06.2015, 13:05
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 2.500 € i diskutueshëm

Kategoria Biznes pajisje, makineri, mjete / Pajisje mjekësore

Lloji i njoftimit: Shitet


Krevati terapeutik NM-5000E eshte i krijuar per te relaksuar dhe zbutur muskujt e shpines, per te zgjatur dhe drejtuar shpinen duke zhbllokuar enet e gjakut, qetesuar tensionin nervor dhe permiresuar qarkullimin e gjakut.
Te gjitha funksionet e krevatit jane te krijuara ne menyre te tille qe te perfitohet nga to duke ndenjur shtrire ne pozicion te rehatshem, nderkohe qe projektoret e brendshem punojne mbi muskujt e tensionuar, per qetesimin e dhimbjeve, drejtimin e shpines, permiresimin e qarkullimit, permiresimin e gjumit dhe karikimin e trupit me energji.

-Efektet e NM -5000 E :
1)Masazhi
Apartati yne ka efekt ne relaksimin e trupit .
2)Akupresura
Jep efekt permes terapise ne meridianet e shpines .
3)Trajtimi me nxehtesi
E ben qarkullimin e gjakut me te shpejte dhe me mire .
4)Hiropraktika
Rregullon shtremberimin e shtylles kurrizore.
5)Rrezet infra te kuqe
Permisojne cilesine e gjakut dhe forcojne qelizat e trupit .
6)Trajtimi me frekuence te ulet
Ben efektin e çlirimit te muskujve dhe njekohesisht rigjallerimin e tyre .

Disa nga efektet e Tourmalinës, një nga elementet bazë të produkteve NUGABEST:
• Detoksifikimi
• Ndihmon në humbjen e peshës
• Redukton grumbullimin e ujit
• Permirëson qarkullimin e gjakut
• Ndihmon në pastrimin e mëlçisë dhe veshkave
• Ndihmon ne shërimin e problemeve të lëkurës
• Redukton ankthin dhe depresionin
• Qetëson sëmundjet acute dhe kronike
• Ndihmon eleminimin e metaleve të rënda, helmeve dhe materialeve radioaktive kanceroze nga trupat tane

HERNIA DISKALE dhe terapia me NUGA BEST NM - 5000 E
Hernia Diskale prek ne pergjithesi njerëzit e punes. Grup mosha me e rrezikuar është ajo nga 30-50 vjeç, kryesisht meshkuj te cilet jane ne kulmin e punes. Hernia Diskale shfaqet me se shumti ne pjesen e kolones vertebrale te pjeses se poshtme te shpines dhe me pak ne pjesen e kraharorit. Me shqetësuese eshte ajo e qafes e cila manifestohet me dhimbje të forta ne pjesen e qafes, mpirje te shpatullave, kraheve, duarve dhe te kembeve.
Simptomat jane dhimbje te forta te shpines e cila qetesohet me disa levizje dhe perkeqesohet me disa tjera, pastaj shoqerohet me mpirje pergjate kembes dhe humbje te forces muskulore. Kjo dhimbje ndodh kur perpiqemi te ngreme ndonje peshe apo edhe me nje levizje te shpejt. Dhimbja vijon e shtohet qofte nga kollitja, apo nje teshtime sado e vogel.
Ne gjuhen mjekesore quhet Hernie Diskale, apo ç’rregullim i diskut te kolonës vertebrale.
Krevati terapeutik NM - 5000 E ndihmon ne permiresimin e gjendjes se kolones vertebrale, me ane te levizjeve te vazhdueshme te mekanizmit te tij pergjate gjithe shpines (duke perfshire edhe qafen e koken). Masazhi dhe trajtimi me nxehtesi qe behet nga elementet e tourmalines sjell qetesim te dhimbjeve dhe efekte afatgjata ne zhdukjen e semundjes me ane te nje terapie te vazhdueshme.

 Elbasan     Elbasan

Dërgo E-mail

 Ndricim