Liber "Ëndërrthyeset"

Numri i njoftimit: 15198 | Postuar në: 08.07.2015, 17:21
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 500 € i pa diskutueshëm

Kategoria Libra dhe Literaturë / Libra / Histori

Lloji i njoftimit: Shitet


NJOFTIM
Sapo ka dalë në treg libri “ Ëndërrthyeset ” nga Ermelinda Pashaj. Një libër me tematikë ndryshe nga të tjerët dhe mjaft aktual në të gjithë SHQIPTARINË. Mësues që janë pronë e politikës, emërohen dhe shkarkohen sipas oreksit të politikanëve . Ngjarjet zhvillohen në një katund të bukur të Prizërenit. Tereza personazhi kryesor, mësuese e këtij katundi. Ajo e fiton këtë punë me meritë, por kalon shumë peripeci për ta ruajtur atë. A e ruan ajo atë ? A vlejnë vetëm dijet për të pasur një punë, apo për t’a mbrojtur nëse e ke? Cfarë të duhet për të fituar një punë ? Cfarë veprimesh ndiqen që Terezës t’ia marrin atë? Më interesantja është se kush është ajo që dëshiron t’ia marrë !?
Për të mësuar të gjitha këto, ju ftoj të lexoni librin!

 Fier     Fier

Dërgo E-mail

 Ermelinda Pashaj