PASTE DHEMBESH me Argjend

Numri i njoftimit: 16467 | Postuar në: 08.09.2015, 18:23
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 9 € i pa diskutueshëm

Kategoria Bukuria, Shëndeti, shtesa dhe pajisje / Higjiena e dhëmbëve, Kujdes dentar

Lloji i njoftimit: Shitet


MIKROSILVER PLUS: PASTË DHËMBESH ( DENTAL TERAPI)
Goja jonë është vendi më i pershtatshëm për zhvillimin e bakterieve(mikroorganizma) , të cilat mblidhen në sipërfaqen e dhëmbëve dhe aty shumohen. Këto mikroorganizma transformojnë sheqerin dhe mbetjet e ushqimeve me acide, të cilat sulmojnë smaltin e dhëmbit (siperfaqen mbeshtjellese të dhëmbit)
Pasta MICROSILVER PLUS :
* Largon mikrobet, të cilat shkaktojnë dëmtimin e dhëmbëve, kariesin dhe erën e keqe (rëndë) te gojes
* Siguron mbrojtje ndaj GINGIVITIT ( gjakderdhjes se mishrave te dhëmbeve) si dhe
* Zhvillon smaltin ( mbështjellesin e dhëmbit) duke i dhuruar dhëmbëve shkeqlim dhe bardhësi maksimale.( Kjo e testuar nga instituti Dermatest GmbH ne 10 gra dhe burra të moshës 18 - 72 vjec 90% e tyre vërtetuan stabilizimin e mishrave të dhëmbëve)
Përdorimi:
1-2 here ne dite lyej dhembet me paste lerini per 3-4

 Tiranë     Qendra

Dërgo E-mail

 selim gjonaj